Prodej jednotlivých letenek - oblast liberecko

Vzhledem k velmi malé poptávce po jednotlivých letenkách pro let na liberecku je od 7. 4. 2019  možné zakoupit jen privátní lety pro 2 až 6 pasažérů. Děkujeme za pochopení. Tým BAART

Prodej letenek v Mnichově Hradišti

Od ledna 2018 můžete letenky koupit nově i v Městském informačním centru v Mnichově Hradišti. Podmínky jsou stejné jako v ostatních infocentrech - platit lze pouze v hotovosti a celou cenu letenky.

Adresu a otvírací dobu najdete zde: Městské informační centrum, Masarykovo náměstí 299, Mnichovo Hradiště

Nový balón Český ráj

Naše Baartí rodinka se rozrostla o nový balón OK 7566 s názvem Český ráj a symbolickým motivem Trosek  na obalu. Je pro 5-6 pasažérů a má nástupní dvířka, tak nechte se s námi unést... :)

Fotka uživatele BAART - VyletBalonem.CZ.

Vánoční soutěž o let balónem

Společně s Český ráj - Klenot naší vlasti https://www.facebook.com/cesky.raj.klenot.nasi.vlasti/

pořádáme soutěž o let balónem

1. Zašlete do zpráv na fcb či do komentu na https://www.facebook.com/cesky.raj.klenot.nasi.vlasti/photos/pb.630127803714041.-2207520000.1481195044./1252491364811012/?type=3&theater

foto s balónem nad krajinou Českého ráje - případně i nad jiným krajem naší vlasti - a to do pátku 9.12.2016!

2. Získejte nejvyšší počet liků (y) u svého záběru, který zveřejníme v souhrnném soutěžním albu, hlasování potrvá do 23. 12. 2016

3. 24.12.2016 si vyhlásíme výherce letenky, zúčastněným na druhém a třetím místě zašleme fotoobraz.

Věříme, že Vás soutěž bude bavit, ať už se zúčastníte osobně či podpoříte své přátele nebo dobrou fotografii, o které doufáme nouze nebude:-)

Všem přejeme hodně štěstí!

 

Fotoreportáž z letu od Dany Plaňanské

Balónové létání

Let balónem je tak výjimečný zážitek, že si to v mých fotocestách zaslouží speciální stránku. Poprvé jsem se v koši balónu ocitla v září 2015, ale to ještě nebyl pravý let, jen takové demo pár metrů nad zemí. Od té doby jsem se několikrát přesvědčila, že člověk si může plnit sny, o kterých původně ani nevěděl.

Poprvé jsem letěla letos v květnu, vybrali jsme si společnost BAART (www.vyletbalonem.cz), jejichž balóny létají především nad Českým rájem, což je naše blízká (a moje rodná) lokalita. Byla jsem mile překvapena vstřícným jednáním a vysokou profesionalitou. Od první chvíle mi bylo jasné, že pilot je pravý profík, který ví co dělá, a to s vysokou zodpovědností. S takovým člověkem je zbytečné se bát, naopak je to radost být ve vzduchu.
Další věcí, která mě překvapila, je, že přesně vědí, jak se bude počasí v daném místě vyvíjet. Jasně, balonáři tohle musí sledovat, ale občas jsem měla podezření, že mají dohodu se svatým Petrem :-). Nevím, jak je to doopravdy, ale „naši“ balonáři to s počasím jednoduše umí. Navíc z nich sálá pohoda a pozitivní energie. Je to tím, že je létání baví, umí tu radost rozdávat těm, kdo s nimi letí, a ta čistá radost se jim pak znásobená vrací nazpět.Z Maloskalska na Sychrov

Středa 07.09.2016

Už od konce prázdnin je počasí jako vyšité. Takové trochu opožděné léto. Téměř ideální podmínky pro létání… Od včerejška máme pozvání na testovací a fotografický let. V práci nahlásím pozdější příchod a začínám se těšit, protože nás čeká jiná lokalita.
Sraz je tentokrát v Turnově a v koši balónu bude plně obsazeno: 7 pasažérů a pilot. Přesuneme se ke Smrčí, kontrolní balónek potvrzuje správný směr větru – přesně podle plánu. Startovní přípravy probíhají velmi rychle, abychom stihli východ slunce. Nakonec bylo sluníčko rychlejší, ale bylo to jen o fous…

Brzy po startu se pod námi zaleskne hladina mokřadního jezírka u Železného Brodu. Na východě se mezi kopci válí zbytky ranní mlhy. Vítr nás ale unáší směrem na západ. Poznávám kopec Kozákov, za ním Trosky a vpravo od nich se táhne přesně ohraničená linie Klokočských skal. Za nimi pak další linie Hruboskalského skalního města a z mlhy vystupuje vrch Vyskeř.

Pak už vyhlížíme známou siluetu Suchých skal. Přiblížíme se až k nim, visíme přímo nad nimi. Shora je to jen naprosto úzký pruh skal. Věděla jsem to i dřív, že jejich krása je jen optický klam, ale když to člověk vidí takhle zblízka, znovu zůstává v úžasu nad tím, jak zajímavý přírodní útvar to je. Druhohorní usazeniny, rozlámané a vztyčené jako kra do svislé polohy. Při pohledu kolmo dolů jsou jako úsečka položená mezi stromy.

Za údolím Jizery se rýsuje ostrý hřbet, z něhož vyčnívá skalní blok hradu Vranov s nepřehlédnutelnou kaplí; na stejném hřbetě, ale o něco dál, vidíme sluncem osvětlenou věž hradu Frýdštejn. V šedo-modré dálce na obzoru pak výrazný orientační bod – Ještěd.
Proudění vzduchu nám teď maličko otočí dráhu letu a nasměruje nás to směrem na Jenišovice.

Přeletíme nad severní částí obce, nad polem, těsně za domem, kde jsem jako malá bydlela; třiadvacet let jsem tu byla doma a pořád se sem vracím. Zkouknu důvěrně známá místa, která jsem takhle ještě nikdy neviděla. Při pohledu z té výšky si znovu uvědomuju, jak krásný kout země to je. Krajina ne moc kopcovitá, ani úplná rovina, ale něco mezi tím, mírně zvlněná a zajímavá; místo na samém okraji Českého ráje. Ten kouzelný pohled dokreslují i dlouhé stíny a měkké světlo ranního slunce. Je to paráda… můžu dolů i zamávat. Tohle je fakt úžasný zážitek, lepší trasu jsem si ani nemohla přát…
Míjíme oba kostely a křižovatku s kruhovým objezdem. Tady můžeme vidět, jak je obec graficky výrazná: z centra se silnice rozbíhají na všechny strany jako paprsky. Celý přelet obce trvá jen několik desítek vteřin a už je pod námi škola a nese nás to dál, do polí.

Před námi se objevuje výrazný krajinný prvek – zámecká alej Rohanka, která vede až k hlavnímu tahu z Prahy na Liberec. Alej z obou stran obklopují rozlehlá pole, ideální místo na přistání. Ale my máme bonus navíc – zámek Sychrov. Za chvíli se z korun stromů vynořují střechy zámku a obě zámecké věže. Proletíme kolem Oranžerie, nad zámeckým parkem a následuje těsný průlet kolem zámecké věže s běžcem na špičce. Přelet nad zámkem je nezapomenutelný, téměř těsně nad střechami, kdy se postupně pod námi objevuje schodiště, budova, pak nádvoří a nakonec se ukáže zámek z vnější strany.

Na parkovišti u zámku už přistát nepůjde, letíme tedy až do Radimovic a následuje ještě jeden těsný přelet nad rodinným domem. Přistání bylo mírně adrenalinové, ale s naprostým přehledem.

Bylo to skvělé. Přesně tak, jak nám pilot ráno sliboval. Příhodný směr větru a proudění vzduchu nám umožnily proletět plánovanou trasu a vidět tolik zajímavých míst. Celý let byl parádní, ale přelet nad Sychrovem byl třešničkou na dortu. Užili jsme si to a pilot má brumbodík :-).
Připojuji video z dnešního letu.

Euroregion Tour 2016

18. - 19. března nás najdete v Jablonci nad Nisou na již 16. ročníku veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2016. Veletrh Vám představí komplexní turistickou nabídku krajů, regionů, měst a obcí České republiky i sousedních států, nabídku cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu.

V rámci doprovodného programu Vás čeká bohatý kulturní program, odborné přednášky, ochutnávky, řemeslníci a prodejci regionálních produktů, zábava pro děti i dospělé.

euroregiontour jbc

Český balónový svaz / jsme členem! Sdružení Český ráj / jsme členem!

FAQ / Otázky a odpovědi

Jak dlouho trvá let balónem? Standardní vyhlídkový let balónem trvá 1 hodinu dle aktuální letových podmínek.

 

Kolik lidí balón unese? Nosnost balónu závisí od velikosti (objemu) obalu a od venkovní teploty. V zimě balón uveze více, v léte méně. Objem balónu 2.600 m3 uveze 3 až 4 lidi a objem 3.400 m3 uveze 5 až 6 lidi.

 

Let balónem je nepopsatelný zážitek, který se musí prožít a těší mne, že jsem měl tu čest letět... Děkuji!

 

Hrabě Tomáš z Jizerního Vtelna

Děkuji za nádherný zážitek...

 

Hrabě Martin z Janova Dolu

Děkuji Vám za nádherný zážitek. Když jsem byla nahoře a vnímala tu krásu kolem sebe, všechny starosti a problémy se rozplynuly a ztratily na důležitosti. Bylo mi ctí s Vámi letět.

 

Majka hraběnka ze Srbska

Kontaktujte nás

Telefon: +420 602 189 369 grey-fb-50x50
  +420 602 411 431
E-mail: info@baart.cz
   
Adresa: BAART, s.r.o.
ul. 28. října 278/46
460 07  Liberec
 
 
Copyright © 2008 - 2017 BAART, s.r.o. - Vyhlídkové lety balónem. Všechna práva vyhrazena.
e-mail: info@baart.cz | telefon: +420 602 189 369 | web: www.vyletbalonem.cz 
Let balonem Praha a okolí | Let balonem Brno | Let balonem Český ráj a Liberec | Aeroweb.cz - server pro piloty
let horkovzdušným balónem | lety balónem | vyhlídkový let balónem | lety v čekém ráji | let český ráj | zážitek
frýdlantský výběžek | frýdlant | lužické hory | jizerské hory | podkrkonoší | krkonoše | nová paka | jilemnice | semily
český ráj | turnov | mladá boleslav | jičín | liberecko | liberec | malá skala | železný brod | jablonec nad nisou